Maszyny dla przemysłu spożywczego

A A A A

Z polskimi winiarzami na dniach otwartych firmy Scharfenberger

Z polskimi winiarzami na dniach otwartych firmy Scharfenberger

Najwyższej klasy prasy do tłoczenia winogron, sprzęt transportowy i sortujący oraz kombajny z przystawkami do zbiorów i oprysków – wszystko to można było zobaczyć podczas kolejnego dnia otwartego naszej firmy matki Scharfenberger Maschinenbau w Bad Durkheim w Niemczech. Jak co  roku gościliśmy kilku polskich winiarzy.

Dzień otwarty upłynął pod znakiem zwiedzania firmy i oglądania maszyn i urządzeń dla przemysłu winiarskiego oraz poznawania ich możliwości technicznych. Po południu zwiedziliśmy dwie niemieckie winiarnie: Wachtenburg Winzer  z Wachenheim, która działa jako spółdzielnia skupiająca ponad 100-u okolicznych winiarzy  oraz Weingut Dr. Deinhard z Diedesheim – prywatna Winnica działająca już od prawie 200 lat.

Tam obejrzeliśmy prasy do tłoczenia, kompletne linie technologiczne firmy Scharfenberger oraz piwnice win mogące pomieścić miliony litrów wina. Wyposażenie niemieckich winiarni zrobiło ogromne wrażenie na naszych gościach.  Już dziś zapraszamy na kolejne dni otwarte, które odbędą się w maju 2016 roku.