Maszyny dla przemysłu spożywczego

A A A A

PRASA EUROPRESS Model T 44 cool edition – Innowacja Targów Intervitis 2016

Szanowni Państwo,

jest nam niezmiernie miło poinformować, że nasza PRASA EUROPRESS Model T44 cool edition została okrzyknięta Innowacją Targów Intervitis 2016 w Stuttgarcie.

Prasę wyposażyliśmy dodatkowo w innowacyjne rozwiązania, które to zostały wyróżnione – Innowacja Intervitis 2016 !
1) CoolT Control – Intuicyjne automatyczne sterowanie, tj. prasa ma czujniki temperatury i zaczyna cisnąć dopiero po uzyskaniu zadanej temperatury moszczu
2) Inert Protect ECO – praca w osłonie gazu, tj. przed rozpoczęciem zadawania materiału do wyciskania, prasa napełnia się automatycznie gazem neutralnym, który ogranicza do 90 % kontakt z powietrzem, a co za tym idzie nie dopuszcza do utleniania się soku. Po wyciśnięciu soku pompa vakum prasy zasysa membranę zaciągając automatycznie do kosza prasy gaz neutralny.
3) OPTI DRAIN – Specjalnie zamontowany czujnik w wannie na sok dostosowuje prędkość tłoczenia soku do natężenia wypływającego soku, tj. prasa wyciska „inteligentnie„ nie utartymi cyklami.Prasa rozpoznaje dzięki czujnikom wypływu soku,czy powinna dalej cisnąć, czy też przejść w stan luzowania itd. Gdy wypływ soku jest minimalny, kończy tłoczenie i przekazuje informacje przez SMS do winiarza o zakończeniu pracy.
4) EASY CLEAN CHANNEL – Samoczyszczący kanał wewnętrzny, tj. kanały soku są otwierane na zawiasach i wysuwane z gniazd(dotąd była możliwa tylko jedna opcja!) to pozwala na szybkie czyszczenie kanałów i ograniczenie zużycia wody zużywanej do tej czynności.
5) OPTIJUICE – analiza wilgotności moszczu i PH, tj prasa może przerwać pracę gdy osiągnie zadane przez winiarza wartości PH lub wilgotności moszczu.
6) NOWY DESIGN
7) COOL ISOLATED – dodatkowy płaszcz izolujący służy do utrzymania temperatury w płaszczu chłodząco-grzewczym, tj. na życzenie winiarza płaszcz chłodząco-grzewczy obudowuje się korkiem izolacyjnym osłoniętym dodatkowym płaszczem z cienkiej blachy.
Dzięki temu znacznie zmniejsza się zużycie energii na chłodzenie bądź ogrzewanie kosza prasy.