Maszyny dla przemysłu spożywczego

A A A A

TSN Maszyny dla przemysłu spożywczego

TSN Maszyny dla przemysłu spożywczego

Prasy do tłoczenia soku z owoców i warzyw

Prasy do tłoczenia soku z owoców i warzyw

Linie do przetwórstwa owoców i warzyw

Linie do przetwórstwa owoców i warzyw

Maszyny do sortowania owoców i warzyw

Maszyny do sortowania owoców i warzyw

Urządzenia dla winiarstwa

Urządzenia dla winiarstwa

Prasy do tłoczenia soku

Prasy do tłoczenia soku

Aktualności

 • Nowość w TSN – Innowacyjne kanały drenażowe easy clean stosowane w prasach pneumatycznych

  Od 2019 roku wychodząc na przeciw oczekiwaniom naszych klientów, wprowadziliśmy na rynek innowacyjne kanały drenażowe easy clean, służące do odprowadzania soku z wyciskanych na prasie pneumatycznej owoców.

  Nasze kanały są innowacją na skalę światową, która polega na uchylno – wysuwnej budowie kanałów, dającej im możliwości dwu-funkcyjnego działania w prasie.

  Dzięki zastosowaniu nowych kanałów zwiększy się higiena użytkowania prasy a zmniejszy się zużycie wody i środków czyszczących do dezynfekcji kanałów oraz czas pracy potrzebny do czyszczenia prasy.

  System kanałów easy clean to przede wszystkim  możliwość szybkiego, łatwego i dokładnego mycia kanałów bez konieczności wyjmowania ich z wnętrza prasy oraz odmykanie ich bez użycia specjalnych narzędzi

 • Inwestujmy w przyszłość

  Nowy rok rozpoczęliśmy od zakupu i uruchomienia nowego lasera światłowodowego Bystar Fiber 4020 10 KW firmy Bystronic wraz z najnowocześniejszym oprzyrządowaniem.

  Laser ma moc 10000 W , wyposażony jest w stół roboczy o wymiarach 2000 x 4000 mm oraz posiada ruszt ze stali nierdzewnej, automatyczny zmieniacz dysz wraz z  podajnikiem części laserowych. Jest to jeden z najnowocześniejszych laserów na świecie.

  Prace lasera wspomaga również nowy, automatyczny regał do sortowania i podawania blach o wymiarach 4000 x 2000 mm.

   

   

 • Wesołych Świąt Wielkanocnych

  Pełnych radości, pokoju Świąt Wielkiej Nocy spędzonych w gronie rodziny życzą Państwu

  zarząd i pracownicy firmy TSN Sp. z o.o.

 • Wesołych Świąt i szczęśliwego Nowego Roku

   

   

   

   

   

   

   

   

   

   

   

  Uprzejmie informujemy, iż przerwa świąteczna w naszej firmie trwa od 21.XII.2018 do 1.I.2019.

  Jednocześnie pragniemy złożyć najserdeczniejsze życzenia z okazji nadchodzących Świąt Bożego Narodzenia oraz Szczęśliwego Nowego Roku 2019 wraz z podziękowaniami za owocną współpracę.

 • Oferta pracy: Spawacz-monter z doświadczeniem

  Obecnie poszukujemy kandydatów do pracy na stanowisko spawacz-monter:

  Opis stanowiska:

  * prace montersko-spawalnicze metodami TIG/MAG w stali nierdzewnej

  * spawanie konstrukcji maszyn

  * praca wg rysunków i instrukcji spawalniczych

  * praca na jedna zmianę,

  Wymagania:

  * doświadczenie w zawodzie min  2 lata

  *  dyspozycyjność w sezonie produkcyjnym

  *  zaangażowanie, dokładność

  Oferujemy:

  * prace w firmie o ugruntowanej pozycji

  * możliwość rozwoju zawodowego

  * pakiet premii i pakiet socjalny

  Osoby zainteresowane proszone są o przesłanie swoich CV( koniecznie z określeniem oczekiwanych zarobków )

 • Targi Intervitis Interfructa w Stuttgarcie

  Szanowni Polscy Winogrodnicy,

  w tym roku w Stuttgarcie w dniach 04-06.11. odbędą się największe winiarskie Targi Intervitis Interfructa (https://www.messe-stuttgart.de/ivifho/en )

  Firma Scharfenberger jako największy w Niemczech producent  pras do winogron wystawia tam również swoje produkty. Oprócz pras będzie można zobaczyć wszystkie produkty z jej portfolio.

  Na stoisku firmy Scharfenberger będą  pracownicy firmy TSN, z którymi  w obecności niemieckich technologów będzie można omówić  potrzeby danej winnicy.

  To świetna okazja, aby poznać możliwości technologiczne jakie przedstawiają czołowi producenci maszyn dla winiarstwa.

  Dla wszystkich chętnych mamy bezpłatne wejściówki na targi. W celu uzyskania kodu dostępu do wydrukowania biletu wstępu zapraszamy do kontaktu pod adresem mailowym krynicki@tsn.com.pl lub pod numerem tel. 696 075 111

  Do zobaczenia ! Spotkajmy się na stoisku.

 • Sezon tłoczenia w pełni. Tym razem tłoczyliśmy solarisa w winnicy Niemcza i u pana Jantona.
 • Serwis dla winiarzy pracujących na maszynach firmy Scharfenberger w Polsce już działa

  Od dziś do 31 października działa w naszej firmie linia serwisowa „Hot Line” codziennie w godzinach od 6.00 do 22.00.

  W razie jakichkolwiek pytań/awarii do Państwa dyspozycji jest dwóch naszych serwisantów: p. Grzegorz Pagacz i p. Marian Długosz pod numerem telefonu: +48 606 111 962.

  W celu zapewnienia jak najwyższej jakości świadczonych usług zapewniamy serwis max. do 24 h oraz dysponujemy w pełni wyposażonym magazynem części zamiennych w Polsce.

  Zapraszamy do kontaktu z naszym serwisem w godzinach pracy zakładu w Targowisku również przed i po tym terminie.Jesteśmy do Państwa dyspozycji

 • Zamknięty system tłoczenia

  System zamknięty- idealny dla gron białych, z możliwością maceracji i fermentacji moszczu

  W systemie zamkniętym kosz wyciskający posiada otwierane lub wyciągane wewnętrzne kanały na sok, które wyposażone są w drobne podłużne otwory. Następnie sok przez kanały wylotowe przedostaje się do wanny sokowej.

  Zaletami tego systemu są: łatwe czyszczenie i demontaż wewnętrznych kanałów, znikome utlenianie się soku, duża powierzchnia odpływu soku oraz możliwość wykorzystania prasy jako zbiornika do maceracji i fermentacji moszczu.

  Minimalna ilość zasypu to ok 40-50 kg, ponieważ membrana dociska do szczelinowatych kanałów sokowych, gdzie są minimalne przestrzenie. Dodatkowo prasy z systemem zamkniętym można wyposażyć w płaszcz chłodząco – grzewczy, ważny dla białych gron tłoczonych w czasie upałów oraz opcjonalnie w pneumatycznie otwierane i uszczelniane drzwiczki.

 • Nowe dotacje na rozpoczęcie działalności gospodarczej w zakresie produkcji win gronowych i owocowych.

   

  Szanowni Państwo,

  w listopadzie 2018 ARiMR ogłosi nabór na poddziałanie 4.2 „Wsparcie inwestycji w przetwarzanie produktów rolnych, obrót nimi lub ich rozwój”

  Poniżej przedstawiamy krótki opis podstawowych wymagań odnośnie naboru wniosków na dotacje między innymi na rozpoczęcie działalności gospodarczej w zakresie produkcji win gronowych i owocowych.

  Poddziałanie 4.2 – przetwórstwo – rolnicy – streszczenie

 • XIII Konwent Polskich Winiarzy za nami.

  Wszystkim Winiarzom dziękujemy za odwiedzenie naszego stoiska, poświęcony czas  oraz bardzo interesujące rozmowy.

  Jednocześnie zachęcamy do kontaktu i składania zapytań ofertowych. Cały czas jesteśmy do Waszej dyspozycji.

 • System otwarty – idealny do wyciskania soku z gron czerwonych

  W systemie otwartym bęben kosza wyciskającego jest w połowie w formie sita ze stożkowatymi otworami ułatwiającymi wypływanie soku do wanny. Specjalny rozkład otworów stożkowych gwarantuje najwyższą jakość soku i zapobiega zatykaniu się otworów. System otwarty charakteryzuje się bardzo delikatnym wyciskaniem i krótkim czasem tłoczenia. Prasy typu otwartego wycisną każda ilość wsypanych do nich gron, dzięki specjalnej membranie, która układa się na wewnętrznej części prasy. Tego typu prasy nie mogą być wyposażone w podwójny płaszcz chłodząco-grzewczy, który montujemy do pras typu zamkniętego.

  Wyżej wymienione prasy mają w pełni zautomatyzowany cyfrowy system sterowania z 5 lub 12 zróżnicowanymi programami i możliwością zaprogramowania indywidualnych programów.

 • 3 systemy tłoczenia

  Szanowni Państwo,

  w najbliższym czasie postaramy się przybliżyć działanie naszych pras, a konkretnie zalety 3 systemów tłoczenia: otwartego, zamkniętego i dualnego. Podpowiemy, który system jest najlepszy dla konkretnych szczepów.

  Dziś już ponad 70% wszystkich pras do winogron Europress opuszczają nasze zakłady jako produkty specjalnie dostosowane do wymagań klienta. Oferujemy Państwu prasy w trzech różnych wariantach tłoczenia, prasy z powierzchnią chłodzącą i grzejącą, prasy pracujące w osłonie gazu obojętnego, prasy wyposażone w inteligentne sterowanie i innowacyjne rozwiązania, które zostały wyróżnione na targach Innowacja Intervitis 2016 takie jak:

  1) CoolT Control – Intuicyjne automatyczne sterowanie, tj. prasa ma czujniki temperatury i zaczyna cisnąć dopiero po uzyskaniu zadanej temperatury moszczu
  2) Inert Protect ECO – praca w osłonie gazu, tj. przed rozpoczęciem zadawania materiału do wyciskania, prasa napełnia się automatycznie gazem neutralnym, który ogranicza do 90 % kontakt z powietrzem, a co za tym idzie nie dopuszcza do utleniania się soku. Po wyciśnięciu soku pompa vakum prasy zasysa membranę zaciągając automatycznie do kosza prasy gaz neutralny.
  3) OPTI DRAIN – Specjalnie zamontowany czujnik w wannie na sok dostosowuje prędkość tłoczenia soku do natężenia wypływającego soku, tj. prasa wyciska „inteligentnie„ nie utartymi cyklami. Prasa dzięki czujnikom wypływu soku rozpoznaje czy powinna dalej cisnąć, czy też przejść w stan luzowania itd. Gdy wypływ soku jest minimalny, kończy tłoczenie i przekazuje informacje przez SMS do winiarza o zakończeniu pracy.
  4) EASY CLEAN CHANNEL – Samoczyszczący kanał wewnętrzny, tj. kanały soku są otwierane na zawiasach i wysuwane z gniazd(dotąd była możliwa tylko jedna opcja!) to pozwala na szybkie czyszczenie kanałów i ograniczenie zużycia wody zużywanej do tej czynności.
  5) OPTIJUICE – analiza wilgotności moszczu i PH, tj prasa może przerwać pracę gdy osiągnie zadane przez winiarza wartości PH lub wilgotności moszczu.
  6) COOL ISOLATED – dodatkowy płaszcz izolujący służy do utrzymania temperatury w płaszczu chłodząco-grzewczym, tj. na życzenie winiarza płaszcz chłodząco-grzewczy obudowuje się korkiem izolacyjnym osłoniętym dodatkowym płaszczem z cienkiej blachy.
  Dzięki temu znacznie zmniejsza się zużycie energii na chłodzenie bądź ogrzewanie kosza prasy.

   

 • Nowa hala wystawowa

  Serdecznie zapraszamy do nowo otwartej sali wystawowej w siedzibie naszej firmy w Targowisku, gdzie można obejrzeć prasy do tłoczenia soku z owoców i warzyw, szypułkarki do winogron, stoły sortownicze i transportujące oraz zbiorniki do wina. Na Państwa czekają również filmy i zdjęcia z naszych realizacji na całym świecie.

  Otwarcie nowej hali planowane jest na początek lipca 2018 i połączone jest z zakupem jednego z najnowocześniejszego laserów światłowodowych na świecie, na które otrzymaliśmy dofinansowanie z UE.

 • Firma TSN Sp z o.o. złotym sponsorem XIII Konwent Polskich Winiarzy w Pawłowicach w dniach 28-30.06.2018

  Zapraszamy wszystkich producentów i miłośników wina na XIII Konwent Polskich Winiarzy i III Konferencję Winorośl w Pawłowicach w dniach 28-30.06.2018.

  Podczas Konwentu i Konferencji będzie można zobaczyć sprzęt dla winiarstwa, a w szczególności linię technologiczną do produkcji wina, w skład której wchodzi prasa pneumatyczna do wyciskania soku z winogron EUROPRESS, szypułkarka i zbiorniki.

  Zapraszamy również na krótki wykład podczas, którego opowiemy o trzech systemach wyciskania w prasach Europress i nowościach technologicznych w produkcji wina.

 • Nowoczesne przetwarzanie winogron

  Zachęcamy do przeczytania artykułu naszego technologa o nowoczesnym przetwarzaniu winogron.

  Artykuł nowoczesne przetwarzanie winogron

   

 • Wesołych Świąt Wielkanocnych

  Pełnych radości, pokoju Świąt Wielkiej Nocy oraz wiele pomyślności i sukcesów życzą Państwu

  zarząd i pracownicy firmy TSN Sp. z o.o.

 • Wesołych Świąt Bożego Narodzenia i Szczęśliwego Nowego Roku życzą zarząd i pracownicy firmy TSN Sp. z o.o.
 • Zapraszamy do lektury Magazynu Winiarskiego.

  W pierwszym wydaniu Magazynu Winiarskiego wiele ciekawych artykułów, w tym artykuł o nas. Zapraszamy do lektury

 • Sezon tegorocznego tłoczenia zakończony

  W Winnicy Jakubów zakończyliśmy tegoroczny sezon tłoczenia.
  W następnym roku zachęcamy kolejne winnice do skorzystanie z naszej oferty próbnego tłoczenia.

 • Odwiedź nas na targach ENOEXPO w Krakowie w dniach 15-17 listopad 2017

  Zapraszamy wszystkich winiarzy i miłośników wina do odwiedzenia naszego stoiska podczas XII Konwentu Polskich Winiarzy i targów ENOEXPO w Krakowie w dniach 15-17.11.2017. Na stoisku będzie można zobaczyć sprzęt dla winiarstwa, a w szczególności linię technologiczną do produkcji wina, w skład której wchodzi prasa pneumatyczna do wyciskania soku z winogron EUROPRESS, przenośnik taśmowy do transportu i szypułkarka.

  17.11 (piątek) o godz. 14:00 zapraszamy na krótki wykład podczas, którego opowiemy o trzech systemach wyciskania w prasach Europress i nowościach technologicznych w produkcji wina.

 • Sezon zbiorów i tłoczenia w pełni !

  W piątek ( 07.10.) w Winnicy Bagieniec pod okiem enologa p. Piotra Stopczyńskiego i właściciela winnicy  p. Jarosława Mazurka rozpoczęliśmy zbiory i tłoczenie na naszej prasie.

  W rolach głównych wyśmienite winogrona, szypułkarka AS5 i prasa EUROPRESS Px6 z systemem otwartym.

  Ponadto w sobotę odwiedzili nas studenci enologii z Wrocławskiego Uniwersytetu Przyrodniczego wraz z wykładowcami, którzy obserwowali cały proces tłoczenia.

 • Serwis dla winiarzy pracujących na maszynach firmy Scharfenberger w Polsce

  Szanowni Państwo,

  w sezonie zbiorów od 16 września do 31 października działa w naszej firmie linia serwisowa „Hot Line” codziennie w godzinach od 6.00 do 22.00.W razie jakichkolwiek pytań/awarii do Państwa dyspozycji jest dwóch naszych serwisantów: p. Grzegorz Pagacz i p. Marian Długosz pod numerem telefonu: +48 606 111 962.

  W celu zapewnienia jak najwyższej jakości świadczonych usług zapewniamy serwis max. do 24 h oraz dysponujemy w pełni wyposażonym magazynem części zamiennych w Polsce.

  Zapraszamy do kontaktu z naszym serwisem w godzinach pracy zakładu w Targowisku również przed i po tym terminie.Jesteśmy do Państwa dyspozycji.

 • Gorący czas w produkcji pras

  Czerwiec, lipiec i sierpień to w naszym zakładzie miesiące wytężonej pracy przy produkcji urządzeń dla winiarstwa. A wszystko po to, żeby zdążyć z produkcją pras na czas zbiorów.Obok kilka zdjęć z bieżącej produkcji.

 • Impreza artystyczna „Dzień Dziecka z krecikiem Ecikiem” przy wsparciu naszej firmy

  Po raz kolejny wywołaliśmy uśmiech na twarzach dzieci. Tym razem uśmiechnięte twarze można było zobaczyć w Wojewódzkim Specjalistycznym Szpitalu Dziecięcym im. św. Ludwika w Krakowie za sprawą imprezy artystycznej z okazji dnia dziecka oraz na Dniu Dziecka w Zespole Szkól Ogólnokształcących w Targowisku.

 • Bernd Scharfenberger 27.10.1943-02.07.2017

  Z przykrością informujemy, że w dniu 2 lipca 2017 roku po krótkiej i ciężkiej chorobie zmarł Bernd Scharfenberger, nasz Szef i założyciel firmy Scharfenberger GmbH Co.KG i TSN Sp. z o.o.
  Całe swoje życie, siłę i wiedzę poświęcił dla swojej firmy. Z małego warsztatu w Wachenheim, dzięki swoim wizjom, umiejętnościom, wielkiemu zaangażowaniu zbudował globalną firmę obecną na rynkach międzynarodowych. Z miłości do sportu założył i wybudował park sportowy w Friedelsheim.
  Wszyscy Ci, którzy mieli zaszczyt z Nim pracować, zapamiętają Jego życzliwość, serdeczność i otwartość na innych ludzi.
  Dziękujemy za wszystko Szefie.

 • Wizyta z polskimi winiarzami w naszej firmie w Niemczech

  W połowie kwietnia po raz kolejny mieliśmy przyjemność gościć  polskich winiarzy i inwestorów w siedzibie naszej firmy matki – Firmy Scharfenbreger w Bad Duerkheim/Niemcy.

  Naszym gościom pokazaliśmy prasy, przenośniki, szypułkarki , kombajny inne urządzenia dla winiarstwa. Nasi goście korzystali z porad wykształconego enologa i technologa Pan Hofmanna

  Odwiedziliśmy również 4 winiarnie, które pracują na naszych maszynach i były porównywalne wielkościowo do planowanych nowych winnic.

  Bardzo dziękujemy naszym gościom za miłe towarzystwo i wspólnie spędzony czas.

 • A u nas sezon produkcyjny już w pełni !!!

  W pierwszych cieplejszych promieniach marcowego słońca winorośl budzi się z zimowego snu i budzą się także nasi główni klienci – Winiarze z UE, którzy zaczynają zasypywać nas coraz to nowymi indywidualnymi zamówieniami na prasy i inne urządzenia dla winiarstwa.
  Do tego czasu trwała produkcja na tzw. magazyn oraz realizacja zamówień dla winiarzy z USA, Australii i innych krajów.
  Ten rok zapowiada się również dobrze, jeżeli chodzi o sprzedaż naszych maszyn dla Polskich Winiarzy, a to zapewne za sprawą dotacji unijnych, których nabór ruszył w tym roku.

  W załączeniu kilka zdjęć bieżących z hali produkcyjnej

 • TSN dołączyło do Małopolskiego Stowarzyszenia Winiarzy

  Z przyjemnością informujemy, że 02.02.2017 dołączyliśmy do grona członków Małopolskiego Stowarzyszenia Winiarzy.
  Bardzo się cieszymy i liczymy na owocną współpracę.

 • PRASA EUROPRESS Model T 44 cool edition – Innowacja Targów Intervitis 2016

  Szanowni Państwo,

  jest nam niezmiernie miło poinformować, że nasza PRASA EUROPRESS Model T44 cool edition została okrzyknięta Innowacją Targów Intervitis 2016 w Stuttgarcie.

  Prasę wyposażyliśmy dodatkowo w innowacyjne rozwiązania, które to zostały wyróżnione – Innowacja Intervitis 2016 !
  1) CoolT Control – Intuicyjne automatyczne sterowanie, tj. prasa ma czujniki temperatury i zaczyna cisnąć dopiero po uzyskaniu zadanej temperatury moszczu
  2) Inert Protect ECO – praca w osłonie gazu, tj. przed rozpoczęciem zadawania materiału do wyciskania, prasa napełnia się automatycznie gazem neutralnym, który ogranicza do 90 % kontakt z powietrzem, a co za tym idzie nie dopuszcza do utleniania się soku. Po wyciśnięciu soku pompa vakum prasy zasysa membranę zaciągając automatycznie do kosza prasy gaz neutralny.
  3) OPTI DRAIN – Specjalnie zamontowany czujnik w wannie na sok dostosowuje prędkość tłoczenia soku do natężenia wypływającego soku, tj. prasa wyciska „inteligentnie„ nie utartymi cyklami.Prasa rozpoznaje dzięki czujnikom wypływu soku,czy powinna dalej cisnąć, czy też przejść w stan luzowania itd. Gdy wypływ soku jest minimalny, kończy tłoczenie i przekazuje informacje przez SMS do winiarza o zakończeniu pracy.
  4) EASY CLEAN CHANNEL – Samoczyszczący kanał wewnętrzny, tj. kanały soku są otwierane na zawiasach i wysuwane z gniazd(dotąd była możliwa tylko jedna opcja!) to pozwala na szybkie czyszczenie kanałów i ograniczenie zużycia wody zużywanej do tej czynności.
  5) OPTIJUICE – analiza wilgotności moszczu i PH, tj prasa może przerwać pracę gdy osiągnie zadane przez winiarza wartości PH lub wilgotności moszczu.
  6) NOWY DESIGN
  7) COOL ISOLATED – dodatkowy płaszcz izolujący służy do utrzymania temperatury w płaszczu chłodząco-grzewczym, tj. na życzenie winiarza płaszcz chłodząco-grzewczy obudowuje się korkiem izolacyjnym osłoniętym dodatkowym płaszczem z cienkiej blachy.
  Dzięki temu znacznie zmniejsza się zużycie energii na chłodzenie bądź ogrzewanie kosza prasy.

 • Przerwa świąteczna 23.XII.2016-1.I.2017

  Szanowni Państwo
  Uprzejmie informujemy, iż przerwa świąteczna w naszej firmie trwa od 23.XII.2016 do 1.I.2017.
  Jednocześnie pragniemy złożyć najserdeczniejsze życzenia z okazji nadchodzących Świąt Bożego Narodzenia oraz Szczęśliwego Nowego Roku 2017 wraz z podziękowaniami za owocną wspólną współpracę.

 • Dziękujemy za odwiedzenie stoiska Scharfenberger na targach Intervitis w Stuttgarcie

  Największe międzynarodowe targi Technologii Produkcji Wina, Soków i Napojów Alkoholowych „Intervitis Interfructa 2016” w Stuttgarcie już za nami. Wszystkim dziękujemy za odwiedzenie naszego stoiska i poświęcony czas, zwłaszcza polskim Winiarzom.

  W tym roku pokazaliśmy Państwu najnowszą prasę TC 44 (Protect™ ECO; Cool T-control; EasyClean-Channel; OPTIJUICE™; Cool Isolated) z podwójnym płaszczem chłodzącym w celu dodatkowej izolacji,osłoną gazu i nowym design.

  Po raz kolejny nasze stoisko cieszyło się bardzo dużym zainteresowaniem, a wszyscy zwiedzający mogli spróbować win będących efektem tłoczenia na naszych prasach.

 • Nasze prasy w programie naukowym dla dzieci i młodzieży

  Wszystkich początkujących winiarzy ( i nie tylko) zapraszamy do oglądnięcia poniższej bajki, z której dowiecie się jak powstaje wino przy wykorzystaniu prasy Europress i innych naszych urządzeń.
  Życzymy miłego oglądania 🙂

  http://www1.wdr.de/kinder/tv/die-sendung-mit-der-maus/av/video-die-sendung-mit-der-maus-vom–388.html

 • Zaproszenie – Wieczory z Muzyką W. Żeleńskiego

  Szanowni Państwo,
  jako jeden ze sponsorów zapraszamy 20 listopada (Pałac Żeleńskich w Grodkowicach) oraz 27 listopada (kościół w pobliskich Łężkowicach) na koncerty z cyklu „Wieczory z Muzyką Władysława Żeleńskiego”.
  Na pierwszym z koncertów wystąpi pianistka MARIA GABRYŚ oraz znana krakowska aktorka ANNA POLONY. Tydzień później ARKADIUSZ BIALIC wykona na organach oraz fisharmonii niedawno odnalezione utwory organowe Żeleńskiego.
  Szczegóły w załączonym zaproszeniu.

  Organizatorzy – Fundacja im. Władysława Żeleńskiego

 • Odwiedź nas w Stuttgarcie – Targi Intervitis Interfructa 2016

  W dniach 27-30 listopada 2016 roku firma Scharfenberger Maschinenbau GmbH & Co.KG po raz kolejny weźmie udział w Międzynarodowych Targach Technologii Produkcji Wina, Soków i Napojów Alkoholowych „Intervitis Interfructa 2016” w Stuttgarcie.
  Serdecznie zapraszamy do odwiedzenia naszego stoiska. Jeżeli są Państwo zainteresowani bezpłatnymi zaproszeniami to prosimy o kontakt.

 • Doposażamy winnicę Srebrna Góra

  W tym sezonie doposażamy jeszcze winnicę Srebrna Góra, która wzbogaciła się o nowy przenośnik taśmowy z młynkiem firmy Scharfenberger, zbiornik Speidla z płaszczem wodnym o pojemności 9200 l i dwie profesjonalne pompy Kiesel.
  C.d nastąpi w przyszłym sezonie po rozbudowie winiarni.

 • Sezon rozpoczęty – pierwsze próbne tłoczenie na prasie Europress Px6

  W sobotę 24.09.2016 w winnicy Słońce i Wiatr rozpoczęliśmy sezon tłoczenia.
  Tłoczyliśmy solarisa i sauvignon blanc na prasie Px6

 • Kazimierskie Winobranie

  Pochód winiarzy, prezentacja winnic i sprzętu winiarskiego, degustacja oraz konkurs na najlepsze wino – to wszystko czekało na miłośników wina podczas Kazimierskiego Winobrania, które odbyło się 10 września na Zamku w Kazimierzu Dolnym nad Wisłą. Obchody Winobrania rozpoczęły się od mszy św. w intencji winiarzy w Klasztorze Ojców Franciszkanów. Stamtąd barwny korowód wyruszył uliczkami miasteczka na kazimierski Zamek, gdzie miały miejsce główne atrakcje Winobrania. Na zamkowym dziedzińcu zaprezentowały się winnice, odbyła się degustacja wina, a także wystawa sprzętu firmy Scharfenberger służącego do produkcji wina. Kulminacją dnia było rozstrzygnięcie konkursu na najlepsze wino.

 • Po raz kolejny otrzymaliśmy certyfikat wiarygodności biznesowej za rok 2015

  Rozwijamy się dla Państwa.
  Staramy się przez cały czas działać zgodnie z najlepszymi zasadami prowadzenia biznesu. Zwiększając jednocześnie asortyment, poprawiając warunki współpracy, czy jakość obsługi.

  Nasza praca i jej wyniki zostały dostrzeżone i docenione przez autorów uznanych publikacji czy rankingów biznesowych.

  Mamy przyjemność poinformować, że nasza firma. po raz kolejny została zaudytowana i otrzymała certyfikat wiarygodności biznesowej za rok 2015.

 • Dni Otwarte Firmy Scharfenberger w Polsce. Dziękujemy za odwiedziny!!!

  W piątkowy wieczór w naszej firmie gościliśmy wyjątkowych Gości  – Polskich Winiarzy, którzy po całodziennym degustowaniu ponad 80 win w ramach Konwentu Polskich Winiarzy w Tuchowie, zawitali w nasze progi.

  W trakcie Dni Otwartych pokazaliśmy i objaśniliśmy  dwie przykładowe linie technologiczne do produkcji wina, prasy pneumatyczne, zbiorniki oraz pompy.

  Winiarze poznali także ponad 80-letnią historię naszej firmy w zakresie produkcji  pras do tłoczenia soku z winogron.

  Na Gości czekał grill i degustacja win naszych niemieckich klientów (Dr. BurklinWolf i Wachtenburg Winzer).

  Podczas całego wieczoru panowała bardzo przyjazna atmosfera połączona z wymianą doświadczeń i długimi rozmowami.

  Dziękujemy Państwu za tak liczne przybycie i serdecznie zapraszamy do współpracy.

   

   

 • Dni otwarte firmy Scharfenberger w Polsce

  Szanowni Państwo,

  Już dziś zapraszamy na powiązane z XI –tym Konwentem Winiarskim w Tuchowie Dni Otwarte firmy Scharfenberger, które odbędą się 05.08.2016 od godz.: 17.00 do 21.00 w firmie

  córce TSN Sp. z o.o. w Targowisku (30 km od Krakowa).

  Jest to znakomita okazja do oglądnięcia i poznania pełnej gamy naszych profesjonalnych produktów dla winiarstwa i sokownictwa.

  Pokażemy  Państwu  prasy pneumatyczne, szypułkarki do winogron, przenośniki sortujące i transportujące oraz wiele innych.

  Wieczorem zapraszamy na prezentacje multimedialne oraz integracyjny wieczór przy  wspólnym grillu.

 • Z polskimi winiarzami na dniach otwartych firmy Scharfenberger

  Z polskimi winiarzami na dniach otwartych firmy Scharfenberger

  Najwyższej klasy prasy do tłoczenia winogron, sprzęt transportowy i sortujący oraz kombajny z przystawkami do zbiorów i oprysków – wszystko to można było zobaczyć podczas kolejnego dnia otwartego naszej firmy matki Scharfenberger Maschinenbau w Bad Durkheim w Niemczech. Jak co  roku gościliśmy kilku polskich winiarzy i przedstawicieli firmy przetwórczych

  Dzień otwarty upłynął pod znakiem zwiedzania firmy i oglądania maszyn i urządzeń dla przemysłu winiarskiego oraz poznawania ich możliwości technicznych. Po południu zwiedziliśmy dwie niemieckie winnice: Zimmerman w Wachenheim  oraz winnica am Nil, która jest w całości wyposażona przez firmę Scharfenberger.

  Tam obejrzeliśmy prasy do tłoczenia, kompletne linie technologiczne firmy Scharfenberger oraz piwnice win mogące pomieścić miliony litrów wina. Wyposażenie niemieckich winiarni zrobiło ogromne wrażenie na naszych gościach.

  Już dziś zapraszamy na kolejne dni otwarte.

 • TSN w gronie firm, które uzyskały najwyższy Wskaźnik Moralności Płatniczej w 2015 roku

 • Rodzinny piknik odblaskowy

  Nie pozostajemy obojętni lokalnym inicjatywą. Cieszymy się, że mogliśmy ufundować nagrody dla uczniów Szkoły Podstawowej w naszej miejscowości podczas rodzinnego pikniku odblaskowego

 • Przedstawienie „Wielkanocny Zajączek” przy wsparciu naszej firmy

  Po raz kolejny wywołaliśmy uśmiech na twarzach dzieci. Tym razem uśmiechnięte twarze można było zobaczyć w Wojewódzkim Specjalistycznym Szpitalu Dziecięcym im. św. Ludwika w Krakowie, a to za sprawą przedstawienia „Wielkanocny Zajączek” sponsorowanego m. in. przez naszą firmę.

 • Już wkrótce kolejne Dni Otwarte firmy Scharfenberger 22 maj 2016

  Serdecznie zapraszamy Państwa na kolejne dni otwarte firmy Scharfenberger Maschinenbau, które odbędą się 22 maja od 10:00 do 17:00 w siedzibie firmy w Bad Duerkheim 67098, Philipp Kramer-Ring 30, Niemcy.

  Jest to znakomita okazja do oglądnięcia i poznania pełnej gamy naszych profesjonalnych produktów dla winiarstwa i sokownictwa. W ofercie prasy pneumatyczne, szypułkarki do winogron, kombajny do zbioru winogron, przenośniki sortujące i transportujące oraz wiele innych.

  Więcej szczegółowych informacji udzieli Państwu dyrektor zakładu Jerzy Krynicki lub Angelika Ślęczek
  Wszystkich zainteresowanych zapraszamy do kontaktu z nami
  12 28 44 903, 12 28 44 904
  krynicki@tsn.com.pl, sleczek@tsn.com.pl

  Pokrywamy koszty noclegu i wyżywienia. Zapewniamy polsko-języcznego opiekuna


 • Życzenia Wielkanocne

  Z okazji zbliżających się Świąt Wielkiej Nocy
  życzymy zdrowych  i spokojnych dni,
  wypełnionych radością ,miłych spotkań w gronie Najbliższych
  i udanego wiosennego odpoczynku !

  TSN Team

 • Spotkanie informacyjne w Lubuskim Centrum Winiarstwa w Zaborze

  Dziękujemy wszystkim przybyłym Winiarzom za spotkanie  w Lubuskim  Centrum Winiarstwa w Zaborze.

  Mamy nadzieję, że w interesujący sposób przybliżyliśmy historię, produkty i procesy technologiczne firmy Scharfenberger, która od ponad 90 lat produkuje maszyny i urządzenia dla winiarstwa.

  Jako jedyny przedstawiciel firmy Scharfenberger w Polsce zapraszamy Państwa do kontaktu  i składania zapytań ofertowych.

  Jeszcze raz dziękujemy za poświęcony czas i miłe przyjęcie na winnicach.

   

 • Jubileusz w TSN

  Na początku tego roku świętowaliśmy w TSN produkcję 2000 –cznej  prasy EUROPRESS.

  Oprócz pras w naszym zakładzie w Targowisku  powstało w tym czasie jeszcze kilkaset innych maszyn

  dla winiarstwa i sokownictwa.

  Pierwszą prasę wyprodukowaliśmy w 2004 roku i z roku na rok kolejni winiarze w kraju, w Unii Europejskiej i USA cieszą się naszymi produktami.

   

   

   

 • TSN Gepardem Biznesu 2015

  TSN Sp. z o.o. została wyróżniona w dziesiątej edycji Ogólnopolskiego Konkursu Gepardy Biznesu 2015.

  Konkurs Gepardy Biznesu od 2006 r. organizuje Instytut Nowoczesnego Biznesu. Jedynym kryterium wyróżnień w konkursie są wyniki finansowe podmiotów gospodarczych – firm i banków.

  Głównym źródłem informacji wykorzystywanych w konkursie jest Krajowy Rejestr Sądowy.

  Nasza firma po raz kolejny znalazła się w rankingu dynamicznie rozwijających się firm .

  Tym samym potwierdziliśmy, że jesteśmy godnym zaufania partnerem biznesowym a wartość rynkowa naszej firmy ciągle rośnie.

 • Bezpłatne spotkanie z technologiem i enologiem firmy Scharfenberger- Zapraszamy !

  Szanowni Państwo

  W dniu 19 lutego 2016 r., w godzinach od godz.: od 16.00-21.00 w Lubuskim Centrum Winiarstwa w Zaborze, Firma TSN Sp. o.o., jako jedyny przedstawiciel firmy Scharfenberger Maschinenbau w Polsce zaprasza na bezpłatne spotkanie informacyjne ze światowym producentem maszyn i urządzeń dla winiarstwa i sokownictwa -Firmą Scharfenberger Maschinenbau. Tematem spotkanie będzie prezentacja maszyn i urządzeń firmy Scharfenberger oraz spotkanie z niemieckim technologiem, z wykształcenia enologiem p. Adrianem Hofmanem, który służy pomocą w doborze odpowiedniego sprzętu dla winiarni.
  W dniu 20.02.2016 od godz.9:00 będą możliwe indywidualne rozmowy w winnicach, które wyrażą zainteresowanie. Harmonogram spotkań w winnicach uzależniamy od odzewu /zainteresowania. Zakładamy, że potrzebujemy min. 1 h + przejazd / winnice.
  Wszystkie zainteresowane osoby prosimy o kontakt p. Jerzym Krynickim Dyrektorem Zakładu TSN
  krynicki@tsn.com.pl , 12 28 44 903

  Serdecznie zapraszamy

 • Praca w TSN – Inżynier mechanik

  Obecnie poszukujemy kandydatów do pracy na stanowisko inżynier mechanik:

  Opis stanowiska:

  * projektowanie w ACad części mechanicznych stosowanych w produkowanych urządzeniach

  * nadzór prac montażowych

  * sporządzanie kalkulacji cenowych

  * wsparcie kadry produkcyjnej w organizacji produkcji i rozwiązywaniu problemów technologicznych

  * praca na jedna zmianę,

  Wymagania:

  * znajomość języka niemieckiego na poziomie komunikatywnym ( B )

  *  dyspozycyjność w sezonie produkcyjnym

  *  zaangażowanie , dokładność , samodzielność

  *  znajomość aplikacji ACad, Inventor

  Oferujemy:

  * prace w firmie o ugruntowanej pozycji

  * możliwość rozwoju zawodowego,

  * pakiet premii i pakiet socjalny,

   Osoby zainteresowane proszone są o przeslanie swoich CV( koniecznie z określeniem oczekiwanych zarobków )

 • Praca w TSN – spawacz

  Obecnie poszukujemy kandydatów do pracy na stanowisko spawacz:

  Opis stanowiska:

  * prace montersko-spawalnicze metodami MIG/MAG w stali nierdzewnej

  * spawanie konstrukcji maszyn

  * praca wg rysunków i instrukcji spawalniczych

  * praca na jedna zmianę,

  Wymagania:

  * doświadczenie w zawodzie min  2 lata

  *  dyspozycyjność w sezonie produkcyjnym

  *  zaangażowanie , dokładność

  Oferujemy:

  * prace w firmie o ugruntowanej pozycji

  * możliwość rozwoju zawodowego,

  * pakiet premii i pakiet socjalny,

   Osoby zainteresowane proszone są o przesłanie swoich CV( koniecznie z określeniem oczekiwanych zarobków )

 • Przerwa świąteczna 24.12.2015 – 03.01.2016

  Szanowni Państwo, uprzejmie informujemy, iż przerwa świąteczna w naszej firmie trwa od 23.XII.2015 do 3.I.2016.

  Jednocześnie pragniemy złożyć najserdeczniejsze życzenia z okazji nadchodzących Świąt Bożego Narodzenia oraz Szczęśliwego Nowego Roku 2016

 • Zamów prasę Europress a otrzymasz rabat 4%

  Szanowni Państwo, jeżeli złoża Państwo zamówienie na prasę Europress do końca lutego 2016 roku, to od ceny katalogowej zostanie naliczony rabat  w wysokości 4%.

 • Z polskimi winiarzami na dniach otwartych firmy Scharfenberger

  Z polskimi winiarzami na dniach otwartych firmy Scharfenberger

  Najwyższej klasy prasy do tłoczenia winogron, sprzęt transportowy i sortujący oraz kombajny z przystawkami do zbiorów i oprysków – wszystko to można było zobaczyć podczas kolejnego dnia otwartego naszej firmy matki Scharfenberger Maschinenbau w Bad Durkheim w Niemczech. Jak co  roku gościliśmy kilku polskich winiarzy.

  Dzień otwarty upłynął pod znakiem zwiedzania firmy i oglądania maszyn i urządzeń dla przemysłu winiarskiego oraz poznawania ich możliwości technicznych. Po południu zwiedziliśmy dwie niemieckie winiarnie: Wachtenburg Winzer  z Wachenheim, która działa jako spółdzielnia skupiająca ponad 100-u okolicznych winiarzy  oraz Weingut Dr. Deinhard z Diedesheim – prywatna Winnica działająca już od prawie 200 lat.

  Tam obejrzeliśmy prasy do tłoczenia, kompletne linie technologiczne firmy Scharfenberger oraz piwnice win mogące pomieścić miliony litrów wina. Wyposażenie niemieckich winiarni zrobiło ogromne wrażenie na naszych gościach.  Już dziś zapraszamy na kolejne dni otwarte, które odbędą się w maju 2016 roku.

 • Dni Otwarte firmy Scharfenberger 15 listopad 2015

  Serdecznie zapraszamy Państwa na kolejne dni otwarte firmy Scharfenberger Maschinenbau, które odbędą się 15 listopada od 10.00 do 17.00 w siedzibie firmy w Bad Duerkheim 67098, Philipp Kramer-Ring 30, Niemcy. Jest to znakomita okazja do oglądnięcia i poznania pełnej gamy naszych profesjonalnych produktów dla winiarstwa i sokownictwa. W ofercie prasy pneumatyczne, szypułkarki do winogron, kombajny do zbioru winogron, przenośniki sortujące i transportujące oraz wiele innych.

  Więcej szczegółowych informacji udziela kierownik zakładu Jerzy Krynicki  12 28 44 903

   

   

 • X Jubileuszowy Konwent Polskich Winiarzy – Dziękujemy za odwiedzenie naszego stoiska

  Za nami X Konwent Polskich Winiarzy. W tym roku polscy winiarze i miłośnicy wina spotkali się Jaśle. Obok degustacji polskich win oraz licznych seminariów nie zabrakło miejsca na prezentację naszych maszyn dla winiarstwa. Dużym zainteresowaniem Winiarzy cieszyło się stoisko naszej firmy, na którym zaprezentowaliśmy  maszyny do kompleksowego wyposażenia winiarni m.in. linię technologiczną do produkcji wina zakupioną przez winnicę Pałac Mierzęcin, w skład której oprócz prasy pneumatycznej EUROPRESS wchodzi przenośnik do transportu i przenośnik do sortowania owoców.

  Bardzo dziękujemy za odwiedzenie naszego stoiska oraz poświęcony czas.

   

 • Zapraszamy na X Jubileuszowy Konwent Polskich Winiarzy w Jaśle 28-29.08.2015

  Zapraszamy  wszystkich producentów i miłośników wina do odwiedzenia naszego stoiska podczas X Jubileuszowego Konwentu Polskich Winiarzy w Jaśle w dniach 28-29.08.2015, na którym będziemy prezentować sprzęt dla winiarstwa, a w szczególności linię technologiczną do produkcji wina, w skład której wchodzi prasa pneumatyczna do wyciskania soku z winogron EUROPRESS, przenośnik taśmowy do transportu oraz przenośnik wibracyjny do sortowania.

 • Dni Otwarte firmy Scharfenberger

  Najwyższej klasy prasy do tłoczenia winogron, sprzęt transportowy i sortujący oraz kombajny z przystawkami do zbiorów i oprysków – wszytko to można było zobaczyć podczas dnia otwartego naszej firmy matki Scharfenberger Maschinenbau w Bad Durkheim w Niemczech. Już dziś zapraszamy Państwa na kolejne Dni Otwarte w listopadzie bieżącego roku.

 • TSN na Konferencji producentów mrożonych owoców i warzyw

  Jak co roku w sezonie wiosennym producenci mrożonek owocowo-warzywnych spotkali się 15 maja na konferencji zorganizowanej przez Krajowe Stowarzyszenie Przetwórców Owoców i Warzyw. Jest nam niezmiernie miło, iż mogliśmy podczas prezentacji przybliżyć profil działalności naszej firmy i zaprezentować urządzenia niezbędne w przemyśle przetwórczym i owocowo-warzywnym.

 • Dni Otwarte firmy Scharfenberger Maschinenbau

  Serdecznie zapraszamy Państwa na dni otwarte firmy Scharfenberger Maschinenbau, które odbędą się 31 maja 10.00 -17.00 w siedzibie firmy w Bad Dürkheim 67098, Philipp-Krämer-Ring 30, Niemcy.

  Jest to znakomita okazja do oglądnięcia i poznania technologicznych możliwości pełnej gamy naszych profesjonalnych produktów dla winiarstwa i sokownictwa.

  W ofercie prasy pneumatyczne, szypułkarki do winogron, kombajny do zbioru winogron, przenośniki sortujące i transportujące oraz wiele innych.

  Jako organizatorzy zapewniamy Państwu darmowy nocleg oraz wyżywienie. Dojazd we własnym zakresie.

  Chętnych prosimy o  kontakt do dnia 18 maja 2015  z panem Jerzym Krynickim: krynciki@tsn.com.pl, 12 28 44 903. Ilość miejsc ograniczona.

   

   

   

   

 • Życzenia Wielkanocne

  Zdrowych, Pogodnych

  Świąt Wielkanocnych,

  Pełnych wiary, nadziei i miłości.

  Radosnego, wiosennego nastroju

  Serdecznych spotkań w gronie

  rodziny i wśród przyjaciół

  oraz wesołego „Alleluja”

  Życzą

  Zarząd i Pracownicy firmy TSN

 • XI Międzynarodowa Konferencja Sadownicza „Jagodowe Trendy 2015”

  W dniach 13-14 lutego br., po raz jedenasty w Kraśniku odbyła się konferencja poświęcona owocom jagodowym. Spotkanie zgromadziło liczną rzeszę producentów z całej Polski. Konferencji towarzyszyły targi, na których mieli okazję zaprezentować się liczni wystawcy z branży ogrodniczej. Oprócz profesjonalnej, ciekawie zaprojektowanej zabudowy stoisk promocyjnych organizatorzy zapewnili możliwość oglądania sprzętu sadowniczego w ogrzewanej hali namiotowej. W tym roku również nasza firma zaprezentowała swój profil działalności uczestnikom Jagodowych Trendów. Pokazaliśmy Państwu nowoczesną prasę do wyciskania soku z owoców i warzyw.

  Serdecznie dziękujemy za zainteresowanie naszymi produktami.

 • Otwarcie nowych hal magazynowych

  W związku z ciągłym rozwojem firmy, pozyskiwaniem nowych klientów oraz powiększającą się produkcją zdecydowaliśmy się na rozbudowę naszego zakładu.
  W dniu 18 grudnia 2014 roku nastąpiło otwarcie dwóch nowo wybudowanych hal magazynowych o łącznej powierzchni 1500 m2. Nowe hale zostały wybudowane z wykorzystaniem najnowocześniejszych technologii z naciskiem na energooszczędność. Wykorzystano oświetlenie, które opiera się w 100% na najefektywniejszym i najbardziej oszczędnym systemie typu LED. Ponadto hale wyposażono w 3 suwnice firmy ABUS oraz wciągnik technologiczny.
  W nowych halach będzie można zobaczyć nasze produkty. Serdecznie zapraszamy

 • Przerwa świąteczna 22.XII.2014 – 6.I.2015

  Szanowni Państwo

  Uprzejmie informujemy, iż przerwa świąteczna w naszej firmie trwa od 22.XII.2014 do 6.I.2015.

   Jednocześnie pragniemy złożyć najserdeczniejsze życzenia z okazji nadchodzących Świąt Bożego Narodzenia oraz Szczęśliwego Nowego Roku 2015

   

 • Dziękujemy za odwiedzenie naszego stoiska na Targach Polagra-Tech w Poznaniu

  W dniach 28 września do 2 października 2014 r. wzięliśmy po raz kolejny udział w Międzynarodowych Targach POLAGRA-TECH w Poznaniu, na których zaprezentowaliśmy Państwu nasze maszyny i urządzenia transportujące i sortownicze dla przemysłu spożywczego i branży winiarskiej oraz sokowniczej. W tym roku największym zainteresowaniem cieszyła się prasa EUROPRESS do wyciskania soków z owoców miękkich i twardych.

  Serdecznie dziękujemy za odwiedzenie naszego stoiska i za zainteresowanie ofertą naszej firmy. Jest nam niezmiernie miło, że mogliśmy Państwa poznać i zapraszamy do współpracy.

 • Rok 2014 rokiem inwestycji – Budowa nowej hali magazynowej

  Rok 2014 jest w naszej firmie rokiem kolejnych inwestycji.

  W związku z ciągłym rozwojem firmy, pozyskiwaniem nowych klientów i powiększającą się produkcją, w marcu 2014 rozpoczęliśmy budowę dwóch nowocześnie wyposażonych hal o łącznej powierzchni 1500m2. Hale budowane są z wykorzystaniem najnowocześniejszych technologii z naciskiem na energooszczędność. Izolację ścian, dachu oraz posadzki dobierano tak, aby maksymalnie zminimalizować koszty utrzymania. Jako system grzewczy wybrano promienniki wodne, a wykorzystane oświetlenie opiera się w 100% na najefektywniejszym i najbardziej oszczędnym systemie typu LED. Ponadto hala wyposażona jest w 3 suwnice firmy ABUS oraz wciągnik technologiczny, a w przyszłości będzie doposażona w cztery żurawiki również firmy ABUS.

  Przewidywany termin oddania hali do użytku to listopad 2014, ale już dziś zapraszamy do nowo wybudowanych hal, w których w przyszłości będą wystawiane nasze gotowe produkty i maszyny.

 • POLAGRA-TECH 2014 Odwiedź nas na stoisku 29 w pawilonie 4. Serdecznie Zapraszamy !

  Już po raz drugi nasza firma będzie obecna na targach POLAGRA-TECH w Poznaniu. W tym roku zaprezentujmy Państwu maszyny i urządzenia dla przemysłu spożywczego i owocowo-warzywnego takie jak: przenośnik wibracyjny do sortowania, przenośnik taśmowy do sortowania, przenośnik taśmowy do transportu, przenośnik ślimakowy oraz nowość: Prasa pneumatyczna do wyciskania soków z owoców

  Serdecznie Zapraszamy, stoisko 29 pawilon 4.

 • Z polskimi winiarzami na dniach otwartych firmy Scharfenberger w Niemczech

  Najwyższej klasy prasy do tłoczenia winogron, sprzęt transportowy i sortujący oraz kombajny z przystawkami do zbiorów i oprysków – wszytko to można było zobaczyć podczas dnia otwartego naszej firmy matki Scharfenberger Maschinenbau w Bad Durkheim w Niemczech. Tym razem, na tegoroczne dni zaprosiliśmy najważniejszych przedstawicieli polskiego winiarstwa.

  Pierwszy dzień upłyną pod znakiem zwiedzania firmy i oglądania maszyn i urządzeń dla przemysłu winiarskiego.W drugim dniu zwiedziliśmy winnice w rejonie rzeki Mozeli m.in.: winnice Schwaab, Koblenz oraz winnice Knebel, w której degustowaliśmy jednego z najlepszych Rieslingów w Europie.

  Nasi goście byli pod prawdziwym wrażeniem wyglądu winnic i uprawy winorośli u naszych zachodnich sąsiadów.

   

   

 • Zwykły owoc – niezwykłe Właściwości – IV Międzynarodowa Konferencja Porzeczkowa w Białowieży

  Polska jest jednym z największych producentów owoców porzeczki czarnej na świecie, a my firma TSN projektujemy i produkujemy kompletne linie technologiczne do wyciskania soku z porzeczek.  W związku z tym nie mogło nas zabraknąć na IV Międzynarodowa Konferencja Porzeczkowa w Białowieży, która odbyła się po raz pierwszy w Polsce.

  Dziękujemy za liczne odwiedzenie naszego stoiska, na którym zaprezentowaliśmy m.in. prasę do wyciskania soku z owoców oraz przenośnik taśmowy do sortowania.

 • TSN na Konwencie Polskich Winiarzy w Sandomierzu – Dziękujemy za odwiedzenie naszego stoiska

  Za nami IX Konwent Polskich Winiarzy. W tym roku polscy winiarze i miłośnicy wina spotkali się na Zamku w Sandomierzu. Obok degustacji polskich win oraz licznych seminariów nie zabrakło miejsca na prezentację naszych maszyn dla winiarstwa. Dużym zainteresowaniem Winiarzy cieszyło się stoisko naszej firmy, na którym zaprezentowaliśmy maszyny i urządzenia do kompleksowego wyposażenia winiarni, a w szczególności w pełni zautomatyzowaną prasę Europress model P6 oraz przenośnik taśmowy do sortowania owoców. Bardzo dziękujemy za odwiedzenie naszego stoiska oraz poświęcony czas.

 • TSN z muzyką klasyczną za pan brat

  Stało się już tradycją, że od kilku lat jesteśmy jednym z głównych sponsorów koncertów muzyki klasycznej w Pałacu w Grodkowicach.

  W tym roku zapraszamy na cykl koncertów w ramach Festiwalu Twórczości Władysława Żeleńskiego.

   

 • TSN na Konwencie Polskich Winiarzy – Sandomierz 31.V-1.VI. 2014

  Jak co roku nasz firma będzie obecna na Konwencie Polskich Winiarzy w Sandomierzu. Wszystkich producentów i miłośników wina zapraszamy do odwiedzenia naszego stoiska, na którym będziemy prezentować sprzęt dla winiarstwa, a w szczególności prasę pneumatyczna do wyciskania soku z winogron EUROPRESS.

 • Jest nam niezmiernie miło, że po raz kolejny wywołaliśmy uśmiech na twarzach dzieci i ich rodziców.

  Rok 2013 upłyną również w naszej firmie pod znakiem pomocy dla społecznych inicjatyw  podejmowanych w naszej miejscowości m.in. Dzień Strażaka, Dni Targowiska, 750- lecie Gminy Kłaj, Koncerty muzyki klasycznej w Dworku Żeleńskich w Grodkowicach oraz wiele innych.

 • Podsumowanie roku 2013

  Rok 2013 przebiegł w naszej firmie pod znakiem dynamicznego rozwoju i inwestycji.  Zakupiliśmy innowacyjny automat szlifierski firmy COSTA, dzięki któremu do oferty firmy została wprowadzona nowa usługa – szlifowanie powierzchni blach wieloformatowych, a do sprzedaży produkty z blach o powierzchni szlifowanej. Wyposażyliśmy stanowiska spawaczy w nowoczesny system odciągów gazów spawalniczych co pozwoliło nam uzyskać proekologiczny cykl produkcyjny o zwiększonej efektywności pracy spawaczy.

  Oprócz wielu zmian w procesach produkcyjnych naszej firmy, miniony rok upłynął  również pod znakiem wielu działań marketingowych.

  Po raz pierwszy pokazaliśmy Państwu nasze maszyny na Międzynarodowych Targach Poznańskich POLAGRA-TECH oraz tak jak co roku, zaprezentowaliśmy sprzęt dla winiarstwa na  Konwencie Polskich Winiarzy. Ponadto, kolejne dwie polskie winiarnie cieszą się prasami pneumatycznymi naszej firmy matki Scharfenberger GmbH & Co. KG Maschinenbau, których podzespoły mechaniczne zostały wykonane w naszym zakładzie w Targowisku .

  Ubiegły rok  był również aktywny inwestycyjnie, w związku z przygotowaniem projektów i dokumentacji do uzyskania pozwolenia na budowę dla kolejnych dwóch hal magazynowych. Pozwolenie to otrzymaliśmy pod koniec  roku. Planowe  zakończenie inwestycji to wrzesień roku 2014.

 • Przerwa świąteczna 23.XII.2013 – 6.I.2014

  Szanowni Państwo

  Uprzejmie informujemy, iż przerwa świąteczna w naszej firmie trwa od 23.XII.2013 do 6.I.2014.

   Jednocześnie pragniemy złożyć najserdeczniejsze życzenia z okazji nadchodzących Świąt Bożego Narodzenia oraz Szczęśliwego Nowego Roku 2014

 • Dziękujemy za odwiedzenie naszego stoiska na Targach Polagra-Tech w Poznaniu

  W dniach 23-26 września 2013 r. wzięliśmy udział w Międzynarodowych Targach POLAGRA-TECH w Poznaniu, na których zaprezentowaliśmy Państwu nasze maszyny i urządzenia transportujące i sortownicze dla branży winiarskiej i sokowniczej oraz przemysłu spożywczego i chemicznego. Serdecznie dziękujemy za odwiedzenie naszego stoiska i za zainteresowanie ofertą naszej firmy. Jest nam niezmiernie miło, że mogliśmy Państwa poznać i zapraszamy do współpracy.

 • Polagra-Tech Poznań 23-26.09.2013

  Odwiedź nas na stoisku 49 w pawilonie 4. Serdecznie Zapraszamy !

 • Relacja z VIII Konwentu Polskich Winiarzy

  Za nami VIII Konwent Polskich Winiarzy. W tym roku polscy winiarze i miłośnicy wina spotkali się na Stadionie Narodowym w Warszawie. I tym razem nie mogło nas zabraknąć. Obok degustacji polskich win oraz licznych seminariów nie zabrakło miejsca na prezentację maszyn dla winiarstwa. Dużym zainteresowaniem Winiarzy cieszyło się stoisko naszej firmy, na którym  prezentowaliśmy maszyny i urządzenia do kompleksowego wyposażenia winiarni, a w szczególności w pełni zautomatyzowaną Prasę Europress Model P6.

 • Zapraszamy na VIII Konwent Polskich Winiarzy 28-30.06.2013 Warszawa

  Jak co roku nasz firma będzie obecna na VIII Konwencie Polskich Winiarzy. Wszystkich miłośników wina zapraszamy do odwiedzenia naszego stoiska, na którym będziemy prezentować sprzęt dla winiarstwa , a w szczególności prasę pneumatyczna do wyciskania soku z winogron EUROPRESS.

 • TSN Sp.z o.o. Gepardem Biznesu i Efektywną Firmą 2012

  Nasza firma po raz kolejny znalazła się w rankingu wśród dynamicznych firm, których wartość rynkową i jej trzyletnią dynamikę w okresie marzec 2009 – marzec 2012 w marcu 2013 r. na zlecenie Instytutu Nowoczesnego Biznesu policzyła Wywiadownia Handlowa InfoCredit. Tym samym potwierdziliśmy, ze jesteśmy godnym zaufanie partnerem biznesowym a wartość rynkowa naszej firmy ciągle rośnie.

 • Odwiedź nas w Stuttgarcie – Targi Intervitis Interfructa 2013

  W dniach 24-27 kwietnia 2013 roku nasza firma matka Scharfenberger Maschinenbau GmbH & Co.KG, światowy producent maszyn i urządzeń dla winiarstwa i przemysłu spożywczego,  weźmie udział w Międzynarodowych Targach Technologii Produkcji Wina, Soków i Napojów Alkoholowych oraz Uprawy i Przetwórstwa Owoców „Intervitis Interfructa 2013” w Stuttgarcie. Serdecznie zapraszamy do odwiedzenia stoiska A 10  w hali nr 3 w celu bliższego zapoznania się z ofertą firmy Scharfenberger Maschinenbau GmbH & Co.KG.

   

 • Nowa usługa w TSN – zaokrąglanie krawędzi oraz szlifowanie powierzchni blach

  Od stycznia tego roku uruchomiliśmy w naszych zakładzie linię do gratowania, zaokrąglania oraz szlifowania blach o maksymalnej szerokości obrabianych elementów do 1600 mm i grubości do 160 mm.

 • Focus Nierdzewne – „TSN obróbka wyłącznie stali nierdzewnej”

  W numerze 11/2012 czasopisma Focus Nierdzewne ukazał się artykuł, z którego dowiecie się Państwo, że nasza firma jest jedną z nielicznych w Polsce, w której obrabia się wyłącznie stal nierdzewną. Serdecznie zapraszamy do zapoznania się z artykułem, w którym przedstawiono zalety nie mieszania stali czarnej ze stalą nierdzewną.TSN-Article_Focus_Nierdzewne_11-2012

 • Przerwa świąteczna 21.XII.2012 – 6.I.2013

  Szanowni Państwo

  Uprzejmie informujemy, iż przerwa świąteczna w naszej firmie trwa od 21.XII.2012 do 6.I.2013.

   Jednocześnie pragniemy złożyć najserdeczniejsze życzenia z okazji nadchodzących Świąt Bożego Narodzenia oraz Szczęśliwego Nowego Roku 2013

   

 • Dziękujemy za odwiedzenie naszego stoiska na 10. Międzynarodowych Targach Wina ENOEXPO w Krakowie

  W dniach od 14-16. listopada 2012 byliśmy obecni na 10. Międzynarodowych Targach Wina ENOEXPO w Krakowie, gdzie jako wyłączny, generalny przedstawiciel niemieckiej firmy Scharfenberger Maschinenbau GmbH & Co. KG w Polsce, światowego producenta maszyn i urządzeń dla winiarstwa, zaprezentowaliśmy Państwu nowoczesne i kompleksowe wyposażenie winiarni.

  Dużym zainteresowanie cieszyła się prasa pneumatyczna Europress Model P6 wykonana w całości ze stali nierdzewnej z w pełni zautomatyzowanym sterowaniem cyfrowym.

  Serdecznie dziękujemy za poświęconym nam czas i zapraszamy do współpracy.

 • Zapraszamy na 10. Międzynarodowe Targi Wina w Krakowie ENOEXPO w dniach 14-16. listopada 2012

  Firma TSN Sp. z o.o. jako wyłączny, generalny przedstawiciel niemieckiej firmy Scharfenberger Maschinenbau GmbH & Co. KG w Polsce, światowego producenta maszyn i urządzeń dla winiarstwa, serdecznie zaprasza wszystkich miłośników wina do odwiedzenia stoiska na 10. Międzynarodowych Targach Wina w Krakowie ENOEXPO w Salonie Sprzętu do Produkcji Wina, Nalewek i Miodów.

 • Dziękujemy za spotkania na Targach Eurotool/ Blach-Tech-Expo w Krakowie

  W dniach 16-18 października 2012 r. na Targach Eurotool/Blach-Tech-Expo w Krakowie zaprezentowaliśmy Państwu nasze możliwości technologiczne w zakresie obróbki stali nierdzewnej. Serdecznie dziękujemy za odwiedzenie naszego stoiska i za zainteresowanie ofertą naszej firmy. Jest nam niezmiernie miło, że mogliśmy Państwa poznać i zapraszamy do współpracy.

   

   

 • JESTEŚMY NA TARGACH BLACH-TECH-EXPO W KRAKOWIE, STOISKO 378

  BEZPLATNE_ZAPROSZENIE_EUROTOOL_BLACH-TECH-EXPO W dniach 16-18 października 2012 jesteśmy do Państwa dyspozycji na targach Blach-Tech-Expo w Krakowi, Salon Kooperacji Przemysłowej. Zapraszamy do odwiedzenia naszego stoiska w celu bliższego zapoznania się z profilem działalności naszej firmy.

 • „Time for Stainless” Polskie Forum Stali Nierdzewnych
  Mając na uwadze ciągły rozwój firmy i podnoszenie kwalifikacji zawodowych naszych pracowników
  w dniu 11 października br. uczestniczyliśmy w Polskim Forum Stali Nierdzewnych.
  Tegoroczne motto Forum brzmiało „Time for Stainless! Nowe wyzwania, szanse i zagrożenia”.
 • Stabilność finansowa naszej firmy potwierdzona Certyfikatem Wiarygodności Biznesowej 2011

  Po raz kolejny nasza firma została uhonorowana Certyfikatem Wiarygodności Biznesowej nadawanym za najwyższą ocenę stabilności firmy w roku 2011 według Dun&Bradstreet Poland.

 • ODWIEDŹ NAS NA TARGACH BLACH-TECH-EXPO W KRAKOWIE 16-18 PAŹDZIERNIK 2012

  W dniach 16-18 października 2012 r. będziemy na targach BLACH-TECH-EXPO, gdzie pokażemy Państwu nasze najnowocześniejsze technologie i możliwości w zakresie obróbki stali nierdzewnej. Serdecznie zapraszamy do odwiedzenia naszego stoiska w Salonie Kooperacji Przemysłowej.

 • Z miłości do wina…TSN na VII Konwencie Polskich Winiarzy w Łańcucie

  W dniach 23-24 czerwca 2012 na Zamku w Łańcucie odbył się VII Konwent Winiarzy Polskich organizowany przez Polski Instytut Winorośli i Wina i Magazyn Wino. W konwencie udział wzięli zarówno winiarze-amatorzy, produkujący na potrzeby rodziny i przyjaciół, średni plantatorzy, których produkcje wina wchłania lokalny rynek oraz właściciele dużych plantacji – łącznie reprezentowano 88 winnic z całej Polski.

  Obok degustacji polskich win oraz prezentacji winnic nie zabrakło miejsca na prezentację maszyn dla winiarstwa. Dużym zainteresowaniem Winiarzy cieszyło się stoisko naszej firmy, na którym  prezentowaliśmy Prase Europress Model P6 w pełni zautomatyzowaną i w całości wykonaną ze stali nierdzewnej.

 • Uczestniczymy w programie współfinansowanym przez Unię Europejską

  Od marca 2012 uczestniczymy w programie współfinansowanym przez Unię Europejską w ramach Małopolskiego Regionalnego Programu Operacyjnego na lata 2007-2013, współfinansowanego z Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego „Gospodarka regionalnej szansy”, działanie 2.1 „Rozwój i podniesienie konkurencyjności przedsiębiorstw”.  Tytuł  finansowanego projektu: ” Podniesienie konkurencyjności firmy TSN Sp. z o.o. poprzez wdrożenie zaawansowanych technologii do produkcji urządzeń dla przemysłu winiarskiego”.  Wartość całkowita projektu: 1 300 000 PLN.  Wysokość dofinansowania  z Unii Europejskiej: 390 000 PLN.

 • Certyfikat Wytwórcy

  Zdobyliśmy Certyfikat Wytwórcy zgodny z dyrektywą ciśnieniową PED/97/23/WE

 • Po raz kolejny wywołaliśmy uśmiech na twarzach dzieci.

  Jak co roku setka dzieci z naszej miejscowości wzięła udział w dwóch wycieczkach krajoznawczych sponsorowanych m.in. przez naszą firmę.

 • TSN Sp. z o.o. otrzymał Diament Forbesa 2011

  23 III 2011 otrzymaliśmy wyróżnienie w rankingu Diamenty Forbesa 2011 w kategorii firm o poziomie przychodów 5-50 mln PLN w województwie małopolskim.

 • Gepard Biznesu i efektywna Firma 2011

  TSN Sp. z o.o. Gepardem Biznesu i  efektywną Firmą 2011

 • Wspieramy lokalne inicjatywy

  Od początku swojej działalności chętnie włączamy się we wszelkie inicjatywy lokalne.
  Przez 10 lat swojej działalności wspieramy wiele wydarzeń kulturalnych m.in.: Cykl koncertów muzyki klasycznej w Pałacu Żeleńskich, 125-lecie Szkoły w Targowisku, 100 lecie OSP w Targowisku czy coroczne Dni Targowiska

 • System Wysokiego Składowania KASTO

  Od 2011 roku dysponujemy systemem wysokiego składowanie KASTO.

 • Certyfikat Wiarygodności Biznesowej

  Rok 2010 – TSN Sp. z o.o. została wyróżniona Certyfikatem Wiarygodności Biznesowej.

 • Rzetelna Firma

  Od kwietnia 2010 roku nieprzerwanie uczestniczymy w programie Rzetelna Firma.

 • Certyfikat Wiarygodności Biznesowej

  Firma została uhonorowana Certyfikatem Wiarygodności Biznesowej nadawanym za najwyższą ocenę stabilności firmy w roku 2009 według Dun&Bradstreet Poland.

 • Odczyt TSN na IV Konwencie Polskich Winiarzy.

  W dniach 20-21.06.2009 na Zamku Królewskim w Niepołomicach odbył się IV Konwent Polskich Winiarzy, na którym nasza firma miała okazję zaprezentować urządzenia dla winiarstwa. Kierownik zakładu, Pan Jerzy Krynicki wygłosił odczyt, na którym zaprezentował działalność TSN. W Konwencie wzięło udział 71 winnic.

 • TSN Wspiera HAPPENING EKOLOGICZNY

  13 maja 2009 roku w gminie Kłaj odbył się HAPPENING ekologiczny. Głównym celem happeningu było przede wszystkim rozpropagowanie i umocnienie przekonania wśród mieszkańców gminy, iż ochrona środowiska jest niezwykle istotna i wszyscy jesteśmy odpowiedzialni za stan otaczającej nas przyrody.

 • TSN Sp. z o.o. Gazelą Biznesu 2009

  Dziennik „Puls Biznesu” potwierdził przynależność naszej firmy do elitarnego klubu Gazel Biznesu, grona najdynamiczniej rozwijających się firm.

 • Certyfikat Weryfikacji wytwórcy i Zakładu Spawalniczego

  28.II.2007 – Otrzymaliśmy Certyfikat Weryfikacji wytwórcy i Zakładu Spawalniczego  zgodnie z AD 2000 Merkblatt HP/0 DIN EN ISO 3834-3

 • Pozyskanie dotacji

  Dzięki bezpośredniemu wsparciu w ramach Sektorowego Programu Operacyjnego – Wzrost Konkurencyjności Przedsiębiorstw zakupiliśmy giętarkę 4-walcową i plazmowy automat spawalniczy oraz Laser Bystar 4020

 • Cięcie laserem na najwyższym poziomie

  Od grudnia 2006 naszym nowym laserem firmy Bystronic Bystar 4020 możemy precyzyjnie wycinać blachę ze stali nierdzewnej do grubości 20mm i o formacie 4x2m.

   

   

 • 2003 – Zakup działki pod siedzibę

  W 2003 roku zakupiliśmy w miejscowości Targowisko odpowiadającą naszym wymaganiom działkę, którą cechuje odpowiednia wielkość  i dogodna lokalizacja.  Na posiadanym gruncie zbudowano halę produkcyjną oraz budynek socjalno-biurowy.

   

   

 • 11.I.2002 Początek działalności spółki TSN
 • czytaj więcej